Де відпочивати в Туреччині або Єгипті

Египет или Турция – какую страну выбрать для долгожданного пляжного отдыха?

Згідно зі статистикою найпопулярнішими туристичними напрямками для літнього і пляжного відпочинку у росіян залишаються не тільки Сочі, Ялта і Севастополь, а й такі країни як Туреччина і Єгипет. Країни ці відкриті для наших мандрівників вже досить давно, тому нас вже не дивує велика кількість пропозицію від туроператорів про проведення відпочинку в цих країнах. Мабуть, сьогодні навіть важко вже знайти людину середнього віку, який не побував би вже в цій або хоча б 1 раз хоча б в одній з цих країн. Ціни на туристичні путівки на курорти цих країн для росіян залишаються дуже навіть прийнятними за рахунок того, що розраховані вони спочатку були на середній рівень нашого фінансового достатку, а рівень обслуговування та сервісу там залишається еталоном і орієнтиром для вітчизняного туризму.

Але настає черговий період відпусток і нас починає цікавити, яке з туристичних напрямків нам варто вибрати.

Якщо не розглядати вітчизняні чорноморські курорти – Республіку Крим, Адлер, Сочі, невизнана союзне з Росією держава Абхазія і т.д., то перше що запропонує для пляжного відпочинку туристичне агентство – буде, швидше за все, Туреччина чи Єгипет.

Звичайно, агентства нам будуть пропонувати і інші туристичні напрямки – Кіпр, Грецію, Таїланд, Мальдіви, Мексику, Занзібар і т.д. Так чи багато існує країн, де ми ще поки не були? Але якщо абстрагуватися від них, з огляду на в першу чергу наші фінансові можливості, і не розглядати російські південні курорти, то легко можна помітити, що конкурентів у Туреччині та Єгипту зараз немає.

Але туристам треба добре розуміти, що поїздка в одну з цих країн все ж обійдеться для них набагато дорожче в порівнянні з поїздкою по Росії. Це відбувається за рахунок того, що переліт на будь-який з курортів Єгипту або Туреччини займе набагато більше часу, і тому такий вояж для них буде коштувати дорожче вже тільки з цих міркувань. Крім того, повертаються в Росію туристам з будь-якої країни, потрібно не забувати отримувати по прильоту документ про відсутність у них проблем з COVID-19 і надавати його в МФЦ (за місцем проживання). Отримання для них такої довідки обходиться їм в 3000 руб. Тому навіть з урахуванням безвізового в’їзду в будь-яку з країн, туристичний закордонний відпочинок коштує дорожче в порівнянні з аналогічним російським подорожжю.

Так куди ж варто поїхати і що краще вибрати?

Щоб отримати відповідь на це питання, самому собі слід задати хоча б такі наступні питання:

 • Про який туристичному сезоні для нас йде мова?
 • Скільки людей Ви плануєте взяти з собою в туристичну поїздку?
 • Чи цікавить нас екскурсійна програма або нас цікавить тільки пляжний відпочинок?
 • Чим для нас може бути цікава Туреччина, а ніж Єгипет і чому ми так хочемо їх відвідати?

Чим може бути цікавий Єгипет для туриста?

На відміну від Туреччини клімат Єгипту значно більш жаркий і сухий, тому поїздку в цю країну краще здійснювати взимку.

Єгипет цікавий своїми стародавніми історичними пам’ятками і слідами легендарних цивілізацій. Всі знають, що на його території знаходяться такі відомі пам’ятки, як Сфінкс, Великі Піраміди, Луксорський і Карнакський храми, резиденції фараонів, Монастир Святої Катерини і не тільки. При цьому екскурсії для відвідування цих відомих пам’яток продаються у всіх туристичних готелях і на всіх курортах. Але варто мати на увазі, що якщо вашим курортом буде Хургада або Дахаб, наприклад, то на Синайський півострів для відвідування Монастиря Святої Катерини та легендарної гори Синай (на вершині якої бог з’явився Мойсеєві і по наданню передав йому 10 заповідей) екскурсій немає, так як ці пам’ятки знаходяться через Суецький затоку. А якщо ви приїдете в Шарм-ель-Шейх, то там не продаватимуть екскурсії в Асуан, Луксор і Абу-Сімбел, так як туди з цього курорту ще немає прокладених туристичних маршрутів.

Але набагато цікавіший в Єгипті пляжний відпочинок, так як його основні курорти Хургада, Марса-Алам, Шарм-ель-Шейх, Сафага, Ель-Гуна або Єгипетська Венеція, Дахаб (відомі далеко за його межами) розташовані на самому теплом на землі Червоному море, яке до того ж і дуже чисте. В Червоне море річки не впадають, що не дивно, враховуючи посушливий і жаркий клімат цього регіону. Поблизу берегів Червоного моря знаходиться велика кількість екзотичних коралових рифів (з їх неповторною флорою і фауною), від яких без розуму всі дайвери.

Можна сказати, що все невибагливі туристи, які побували в Єгипті на відпочинку, майже в один голос відзначали:

високий рівень сервісу, чудове готельне обслуговування (відповідно до класу і рівнем готелю);
велика кількість різноманітних і екзотичних екскурсій (морські екскурсії, дайвінг, поїздки з гідами до бедуїнів, поїздки по пустелі на квадроциклах і т.д.), а також їх доступну ціну і привітність гідів;
відмінне харчування в готелях, можливість проводити відпочинок з дітьми (наявність дитячих басейнів, аквапарків та інших дитячих розваг), хороші і чисті пляжі, можливість відпочинку за системою «все включено», невисоку вартість і підсумкову масу тільки позитивних і приємних вражень.

Чим відрізняється Туреччина і чому її люблять туристи?

 • На відміну від Єгипту пляжний сезон в Туреччині не круглогодічен, і зазвичай починається в травні і триває до кінця жовтня. Для порівняння, в Сочі пляжний відпочинок зазвичай триває з кінця травня і часто лише до середини жовтня, тому в Туреччині море все одно тепліше і її вибирають частіше.
 • Основні туристичні пляжні курорти Туреччини знаходяться на берегах Егейського та Середземного морів, сильно поступаються за чистотою і рівню прозорості Червоного моря, на них немає коралових рифів і тому дайвінгом в Туреччині можна займатися не скрізь.
 • Однак входити в море все-таки приємніше в Туреччині, ніж в Єгипті. У туристів немає ризику поранити коралами свої ноги і акули там зустрічаються також набагато рідше. У курортній зоні море досить чисте і прозоре хоч і більш прохолодне, але в пляжний сезон така різниця не має для відпочиваючих великого значення. А краси турецьких пейзажів взагалі не йдуть ні в яке порівняння з смутними і скелястими єгипетськими берегами, позбавленими взагалі будь-якої рослинності. Навіть прибережні пальми в Єгипті часто не справжні, а штучно висаджені лише для прикраси.
 • На відміну від Єгипту у Туреччині переваг хорошого туристичного відпочинку все ж більше.
 • У Туреччині більше курортів, ніж в Єгипті. Найвідоміші курорти Туреччини на берегах Егейського моря – це Бодрум, Дідім, Мармарис, Ізмір, Кушадаси, Фетхіє, Ічмелер. На Середземному морі також чимало всесвітньо відомих курортів – Анталья, Аланья, Сіде, Даламан, Кириш, Кемер. І практично в кожному з них відмінні пляжі, сервіс і хороші можливості для молодіжного та сімейного відпочинку. Температура води в жовтні все ще досить прийнятна для купання (до + 20 ° С), хоча цей час вже вважається кінцем сезону і на пляжах перестають з’являтися купальники. Все кращі пляжі Туреччини туристам добре відомі.
 • Приголомшлива природа, приємний клімат, своєрідний і красивий ландшафт. На відміну від пустельного Єгипту в Туреччині звертаєш увагу на незвично красивий гірський ландшафт, є велика кількість і велике різноманіття зелені, пальм, цитрусових і хвойних дерев за рахунок чого можна насолоджуватися найчистішим і прохолодним морським повітрям, а підвищена вологість середземноморського клімату на курортах переноситься досить легко.
 • У Туреччині багато знакових та історичних пам’яток і тому екскурсійна програма досить широка і різноманітна. Туристи люблять відвідувати Стамбул, Бурсу, Памуккале, Каппадокії та багато інших стародавніх райони країни і міста (серед яких є навіть підземні міста). У країні багато палаців, мечетей, а також чисті і швидкі річки беруть свій початок високо в горах (на яких організовуються сплави на плотах і байдарках) і в цих горах є навіть великі гірськолижні курорти.
 • Пляжний відпочинок у туристів не викликає взагалі ніяких нарікань. До їхніх послуг не тільки чисте і тепле море, але і всі супутні йому традиційні атрибути – віндсерфінг, прогулянки на катерах, катання на гідроциклах, ‘бананах’, ‘ватрушках’, парашутах і т.д

Де краще відпочивати влітку – У Туреччині або в Єгипті?


Звичайно для вибору літнього відпочинку більшість туристів, швидше за все, віддадуть перевагу Туреччину, так як в цій країні не так жарко в цей час на відміну від Єгипту, а пляжний сервіс і рівень комфорту там вище всяких похвал.

Але все ж кращі пляжі Хургади та інших курортів Червоного моря для туристів, що віддають перевагу дайвінг і сноркелінг, часто більш привабливі, так як коралові рифи там зовсім близько від берега і занурення до них дарує завжди сильні відчуття і враження. Цей факт необхідно враховувати.

Що дешевше і що дорожче – Єгипет або Туреччина?

Дорожче відпочивати в Туреччині, так як вартість відпочинку зазвичай у мандрівників не обмежується однією лише вартістю туру або його окремими складовими (дорога, трансфер і подальше розміщення в готелі в супроводі гіда). Зазвичай туристи ще купують сувеніри, беруть напрокат авто, їздять з гідом і без гіда на екскурсії, а іноді просто ходять по магазинах і навіть їздять на таксі і громадському транспорті.

Вартість розміщення в готелях в Туреччині і в Єгипті приблизно однакова (особливо, якщо порівнювати готелі 5 зірок, то між ними взагалі можна не помітити ніякої різниці по вартості їх турів і якості обслуговування). Це пов’язано, можливо, з тим, що клас і рівень готелів (дві, три, чотири, п’ять зірок) давно оцінюється на основі єдиних міжнародних стандартів.

Але ціни на сувеніри, і екскурсії в Єгипті дешевше, хоч торговці пристають і більш часто і вони більш нав’язливі. Однак на єгипетських курортах можна дуже дорого проїхати на таксі, наприклад, що зовсім неважко, враховуючи їх специфіку.

Але в основному у туристичних агентств і туроператорів вартість туристичних путівок ненабагато відрізняється, хоча на турецьких курортах відпочинок почав коштувати дорожче.

Де краще відпочивати в Туреччині та в Єгипті?

Більшість туристів подібні на думці, що в літній період набагато комфортніше відпочивати в Туреччині, а взимку і в періоди міжсезоння в Єгипті, так як купатися на курортах Червоного моря можна цілий рік. А дайвінг і навіть більш простий сноркелинг в Єгипті взагалі чудовий!

Що вибрати? Висновки.

Туреччина на відміну від Єгипту більш европезірованная країна. Це означає, що європейські туристи в Туреччині бувають набагато частіше, так як їм тут набагато комфортніше. Тут вище рівень вуличного і міського обслуговування, а продавці сувенірів пристають не так сильно і не так часто. Але ціни в Туреччині все ж помітно вище, причому не тільки на екскурсії, а й на сувеніри і багато інших товарів.

Тому, якщо ви не були жодного разу ні в Туреччині, ні в Єгипті, то має сенс спочатку подивитися Єгипет, особливо якщо ваш відпочинок планується на зимовий сезон. Там можна цілий рік купатися в теплому і чистому морі, пірнати з трубкою або навіть аквалангом у чудових коралових рифів і недорого поїздити на цікаві екскурсії до резиденцій фараонів.

Тому набагато правильніше запитати: ‘Коли краще їхати в Єгипет?’, Так як на нього вже є однозначна відповідь.

Ваш відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *