пляжі туреччини

Пляжі Туреччини

Найкращі пляжні зони сонячної Туреччини

Туреччина – це казкове держава, омивається трьома морями: на півдні -Средіземним, на заході – Егейським, на півночі – Чорним. Відвідати це дивовижне місце мріють багато. Адже тут неймовірної краси колорит і, звичайно ж, пляжі, які так і заманюють туристів з усієї планети. Саме тут можна насолодитися свіжим морським повітрям, а також відмінними умовами для пляжного відпочинку.

А тепер кілька слів про кожне море. У Чорного моря своя умовна водна лінія, яка відокремлює Європейську частину материка від Азіатської. Кліматичні умови тут особливо не радують. У літній сезон і погода прекрасна, і водні гладі дуже теплі. А ось в зимовий сезон зануритися в море у вас не вийде (якщо ви тільки не любите екстрим), так як воно просто крижане. Курортних зон Чорного моря надають перевагу здебільшого самі турки.

В Егейському морі вода кришталево чиста, та й ландшафт просто заворожує своїми колоритами. У моря дуже красивий смарагдовий колір. А Таврійські гірські вершини, що примикають до водної гладі, створюють дивовижні пейзажі. Також варто сказати про те, що у Егейського моря є і друге «ім’я» – Біле море. А на морських просторах багато красивих острівців.

У літню пору температура цілком комфортна: повітря – +30 ° C, води – + 26 ° C. Курортних зон (особливо Чемше, Кушадаси і Мармаріс) Егейського моря надають перевагу як мандрівники, так і шанувальники яхтингу.

А ось на Середземному морі дуже теплий клімат. І тут немає нічого дивного, оскільки його розташування – південна частина Туреччини. Значна більшість відпочиваючих люблять його за теплу водну гладь, багатющу фауну, а також самі комфортабельні готелі. Тільки уявіть, узбережжі в 1000 км з піщаними пляжними зонами, що чергуються з деревами маслин, а також цитрусовими насадженнями – аж дух захоплює.

Курортний сезон триває близько 300 днів в році. Ну а якщо ви ще не визначилися з вибором конкретного місця, тоді вам варто звернути увагу на такі прославлені курорти як Сіде, Белек, Аксу, Кемер і Анталія.

Пляжі Анталії

Це курортне місто вважається найпопулярнішим. Якщо ви не знаєте, що вибрати в Туреччині – пісок або гальку, тоді тут ви знайдете і те, і інше. Так як розташування міських готелів на скелястих морських узбережжях, то тут ви зможете відвідати і штучні насипні пляжі, і з завізних піском. В районі Аланья є муніципальна пляжна зона, вкрита білою галькою. А золотаві піщані пляжі Туреччини з пологим дном ви знайдете в селищі Лара або Кунду.

пляжі Анталії

Пляжі Кемера

А ось на цьому курорті здебільшого галька досить велика. А в Бельдібі і Кирішах потрібно бути взагалі акуратними, оскільки там галька не просто велика, а в добавок ще гостра. Тому, якщо хочете забезпечити собі комфортне купання, тоді подбайте про спеціального взуття (мова йде про «кораллках»).

пляжі Кемера

Пляжі Белека

У цьому курортному місті на пляжах крупний пісок, захід у море пологий, так що сюди можна приїжджати відпочивати з дітьми. Однак є і піщані пляжні зони з галькові заходом в морські простори. До речі кажучи, Белек може похвалитися і тим, що багатьом тутешнім пляжам присвоєно Блакитний прапор.

пляжі Белека

Пляжі Сіде

А ось тут ви зможете вибрати будь-який пляж: і з завізних піском, і природним, і з дрібною галькою. При цьому зустрічаються обривисті і кам’янисті ділянки. Але це все стосується околиць Сіде. Однак в самому курортному містечку піщані пляжні зони, захід дрібногалечний, але не скрізь він пологий.

У Манавгат (знаходиться в безпосередній близькості від Сіде) ситуація з пляжами ідентична, тому це місце дуже затребуване у дайверів.

пляж Сіде

Пляжі Аланії

Тут ви зможете вибрати пляж на свій смак – і піщаний, і гальковий (є і велика, і дрібна галька), і кам’янистий. Тільки ось що стосується піщаних пляжних зон, то їх не так багато. Один розташований в Інжекум, а другий неподалік від Аланії.

Міські пляжні зони теж відмінні. Тільки ось в деяких місцях можна потрапити на слизькі валуни, так що потрібно бути уважніше.

пляжі Аланії

Пляжі Бодрум

Це курортне місто також може похвалитися великою кількістю пляжних зон. Неподалік від міста є пляжі з піском, галькою і навіть змішані. Що ж до власних пляжних зон дорогих готелів, то вони представлені у вигляді бетонних платформ, які покриті завізних піском. І не варто забувати про те, що в деяких місцях вхід в морські глибини може бути стрімким.

пляжі Бодрум

Пляжі Кушадаси і Фетхіє

У Кушадаси міська пляжна зона, розташована в самому центрі, кам’яниста. Якщо ви любите пісок, тоді можете відправитися на «Жіночий пляж», де добре розвинена інфраструктура. Однак особливо популярний піщаний «Довгий пляж» з готелями, ресторанами і кафе.

Якщо ви роздумуєте над питаням¸ де піщані пляжі і піщане дно в Туреччині, тоді вирушайте в Фетхіє поніжитися в невеликих лагунах або бухтах. Море тут дуже тепле, та й пляжний сезон тривалий. А ось що обов’язково потрібно зробити, так це викупатися в лагуні, яка розташована неподалік від селища Олюденіз – білосніжно-піщана пляжна зона, що врізається в морські простори. А ще місцеві пляжі славляться морськими черепахами виду каретта-каретта.

Пляжі Кушадаси і Фетхіє

Пляжі Мармаріса

На цьому курорті пляжні зони невеликі і вузькі. На багатьох з них завозной пісок. Захід в морські глибини гальковий, зате пологий. Памуджак представлена ​​бетонними платформами з піском. А якщо ви хочете побувати на найкращому пляжі, тоді прямуйте в сторону пляжної зони з золотистим піском Клеопатра на острів Седир.

пляжі Мармаріса

Кращі піщані пляжі Туреччини

Піщане узбережжі Туреччини приваблює багатьох туристів. Адже як приємно поніжитися на дрібному, чистому піску як дорослим, так і малюкам. І, звичайно, цікаво, де в Туреччині піщані пляжі, причому найкращі.

І ось курорти Туреччини з кращими піщаними пляжами:

Олюденіз. Ця мальовнича бухта знаходиться неподалік від Фетхіє. Дане місце дуже полюбилося незалежним мандрівникам своїми неймовірно красивими бірюзовими водами, м’яким піском і смарагдовими соснами. Особливою популярністю користуються три пляжні зони – Кідрак, Патара і Лагуна. Остання просто ідеальна для новачків, які тільки починають своє знайомство з водними різновидами спорту. А також в цьому місці Туреччини даний піщаний пляж підійде для відпочинку з дітьми, так як дрібно. Цей пляж вважається одним з кращих у всьому світі. А для усамітнення і тихого відпочинку підійде Кідрак.

Олюденіз

Лара. Розташований неподалік від Анталії. Ця пляжна зона вважається престижною і їй присвоєно вищий рівень (Блакитний прапор). Пляж Лара славиться своєю чистотою, на території є магазини з прохолодними напоями, бари. Можна орендувати парасольки, шезлонги, катамарани. Місце дуже гарне і підійде для відпочинку з дітьми. Навколо розташовані дорогі готелі, так що територія відмінно доглянута.

пляж Лара

Клеопатра (Аланія). А ця пляжна зона стала подарунком Марка Антоній самої цариці Клеопатри. Сюди спеціально завозили чистий, м’який єгипетський пісок. І якщо ви їсте відпочивати зі своїми чадами і цікавитеся, де в Туреччині хороший захід у море, тоді пляж Клеопатри вам ідеально підійде. Морські глибини теплі і чисті з піщаним дном.

Пляж клеопатра (Аланія)

Патара (Фетхіє). Ця пляжна зона визнається однією з кращих у всьому світі. Дуже полюбилася шанувальникам серфінгу, оскільки штилі тут рідкісне явище. А якщо ви хочете побувати на найкращому піщаному пляжі в Туреччині, тоді ваш напрям – Патара. А якщо вірити легенді, то неподалік від Патари народився сам Аполлон. Головний плюс даного місця – повна заборона на будь-яке будівництво для збереження природи. Пляж чистий і просто шикарний.

Капуташ (Калкан)

Капуташ (Калкан) – один з кращих в країні, що охороняється, оскільки визнаний заповідною зоною. Це «дика» пляжна зона без благ цивілізації, зате дуже чиста. Будівництво поряд з будь-якими змінами зовнішнього вигляду пляжу під суворою забороною. Перебуваючи тут, ви забудете про все на світі. Так що, якщо заплановано романтичну подорож, тоді Капуташ для цієї мети ідеально підійде.

Капуташ (Калкан)

Ізтузу (Дальян). Визнаний унікальним природним куточком в Середземному морі у вигляді піщаної дуги, що тягнеться від сосни до дельті річки. Тут ви не знайдете ні магазинів, ні готелів, взагалі жодного будови. Пляж неймовірно мальовничий, адже тут вдалося зберегти первозданну природу. Є заповідною зоною і вам може випасти можливість зустрітися з блакитним крабом. Для купання відведені спеціальні місця.

Пляж Ізтузу (Дальян)

Олімпос (Кемер). Ця пляжна зона числиться в світовому списку найчистіших місць. Водні гладі прозорі і чисті, а в повітрі витають аромати сосни, що володіють цілющими властивостями. Відмінне місце, де можна усамітнитися від міської суєти.

Памуджак (Кушадаси)

Памуджак (Кушадаси). Підійде для шанувальників засмагати в спокійній атмосфері. Чистота, простір і затишок забезпечені. Тут ви зможете побути далеко від цивілізації, насолоджуючись самотою з природою. Місце дійсно незвичайне і яскраве. Прозора, тепла, чиста морська гладь. А для різноманітності можете покататися на конях або верблюдах, яких сюди нерідко призводять. Так що за первісним відпочинком вам сюди.

Пляж Памуджак (Кушадаси)

Акьярлар (Бодрум). Невелика пляжна зона, де дрібний і чистий пісок. Це містечко полюбилося сім’ям з дітьми, а також серферів, оскільки хвилі тут невисокі. А для малюків тут просто рай – пологий вхід, хороше дно. Для любителів розміреного і спокійного проведення часу це місце ідеально. А ще ви зможете помилуватися чудовими краєвидами, зокрема на екзотичні, зелені рослини, оскільки пляжна зона знаходиться в бухті.

Пляж Акьярлар (Бодрум)

Сіде (розташований неподалік від Сіде). У такій країні як Туреччина багато піщаних пляжів. Тільки близько Сіде ви знайдете відразу два. Для сімейного відпочинку ідеальне місце західний пляж – невелика глибина, пологий спуск в морські глибина і найчистіший пісок. А ось на східній пляжній зоні відсутні всі блага цивілізації. Обом пляжним зонам присвоєно Блакитний прапор. Так що за безпеку і комфорт можна не хвилюватися.

пляж Сіде

Туреччина славиться своїми неймовірними пляжами з піском, адже вони добре доглянуті, багато яких з них впорядковані, та й вода кришталево чиста. Та й регіонів Туреччини з піщаним пляжем не так вже й мало. Ну а найбільше піщаних пляжів в Туреччині саме на Середземному морі.

Галькові пляжі Туреччини

Є й такі туристи, яких цікавить, де в Туреччині галькові пляжі, оскільки вони набагато чистіше.

І це:

  • Калис бич (Фетхіє). Галькова пляжна зона протяжністю в три кілометри. Містечко дуже пустельне. Туристи тут рідко бувають, оскільки вода каламутна. Зате привертає цей пляж сімей з дітьми, так як відсутні сильні хвилі. Що ж стосується інфраструктури, то вона відмінно організована.
  • Аланья (Аланія). Тут є все необхідне для комфортабельного відпочинку. Вхід в морські глибини пологий, та й саме море досить спокійне. Пляжній зоні привласнений Блакитний прапор.
  • Адрасан. Улюблене містечко тутешніх жителів. Водна гладь тут чиста як сльоза. Покриття – суміш піску з галькою. Пляжну зону оточують гірські вершини. Так що тут виникає враження, ніби ви усамітнилися від міської суєти. Ресторанів і кафе тут предостатньо.
  • Центральний пляж курорту Кемер. Тягнеться він на кілька сотень метрів. Тут досить багатолюдно. Пляжна зона покрита дрібною галькою, дуже чиста, та й вхід теж гальковий. Ноги вона не ріже, однак якщо ви відпочиваєте з дітьми, тоді подбайте про спеціального взуття. Пляжу присвоєно Блакитний прапор. Що ж до розваг, то їх тут маса – катання на банані, польоти на параплані, дайвінг в найчистіших морських глибинах. До речі кажучи, снорклерам і дайверам дуже полюбився цей пляж.


Взагалі, в Туреччині досить багато галькових пляжних зон, причому як з дрібною галькою, так і з великої. Найбільша галькова пляжна зона в Анталії. І це Коньялти. А ось Кемер і все його околиці – виключно галькові пляжні зони. У селищі Текірова (розташований в безпосередній близькості від Кемера) – пляжні зони покриті дрібною галькою, а вода кришталево чиста. А в сусідньому регіоні – Бельдібі, пляжні зони з дуже великою галькою, причому деякі камені схожі на валуни.

Туреччина по праву займає лідируюче місце на ринку туристичних послуг. Ця країна пропонує своїм гостям найкращі умови для комфортабельного відпочинку. І, звичайно ж, це стосується різноманітних пляжних зон. Місцева влада вживає всі спроби для створення ідеальних умов для відпочинку. Кращі пляжні зони знаходяться не тільки на Середземному морі, але ще і на Егейському. І багато районів Туреччини з піщаним пляжем готові похвалитися доглянутими і чистими територіями.

Пляжі Туреччини підійдуть і для спокійного відпочинку зі своїми чадами, і для екстремального спорту. Узбережжя тут дуже чисті і більшості з них присвоєно Блакитний прапор. Є й ті, які забезпечені інфраструктурою, є і такі, де відсутні блага цивілізації, зате первозданна природа дивує своєю красою. Є навіть і «дикі куточки». Так що, знаючи тепер, де в Туреччині пісок на пляжі, а де галька, ви зможете підібрати кращу для себе пляжну зону.

Ваш відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *